Est Eng Rus
Üldinfo
Vastuvõtt Täiendõpe Õppijale HEV-õppijale Töökohapõhine õpe Õpetajale Kontakt Töötaja portaal
Uudised Prindi leht
TALLINNA KOPLI AMETIKOOL- TERVISE TEGU 2018
30.05.2018

Kolmapäeval, 30. mail toimus Lillepaviljonis pidulik vastuvõtt, kus Tallinn tänas haridusasutuste juhte õppeaasta jooksul tehtud töö eest ning tunnustas hariduskonkursside võitjaid. Tallinna Kopli Ametikool sai “Tervise tegu 2018” tunnustuse!

Tulenevalt 2017/2018 õppeaasta aasta eesmärgist- muutunud õpikäsitlus (MÕK), toimus Tallinna Kopli Ametikoolis sel õppeaastal mitu tervist edendavat tegevust.

 

Analüüsides eelmiste aastate õppetööd ja tulemusi, selgus, et üldkehalise ettevalmistamise mooduli rakendamine vajab ümber korraldamist. Sellega seoses töötati välja uus programm, kus üldkehalise ettevalmistamise mooduli tunnid toimuvad koolist väljaspool, et viia õpilased uude keskkonda.

 

Kevadel 2017 hakkasid koolil läbirääkimised MyFitness spordiklubiga. Koostöö tulemusena sõlmiti 24.oktoober 2017 koostööleping õppetundide läbiviimiseks MyFitness spordiklubi saalides.  Koostöös MyFitness meeskonnaga töötati välja programm, mille käigus on kõik üldkehalise ettevalmistamise mooduli õpiväljundid saavutatud. Lisaks erinevale füüsilisele aktiivsusele sisaldab programm loenguid tervislikust toitumisest, treeningprogrammi koostamisest ja kehaehitusest. MyFitness spordiklubi tagasiside läbiviidud tundidele oli ülimalt positiivne. Taoline projekt oli ka spordiklubile esmakordne kogemus, millest said inspiratsiooni ja väljakutseid ka klubi treenerid. Tulenevalt saavutatust jätkab kool üldkehalise ettevalmistamise mooduli rakendamist spordiklubis ka tulevikus.

 

Linke toimunud tundidest:

https://www.facebook.com/tallinnakopliametikool/posts/1648265805194313

https://www.facebook.com/tallinnakopliametikool/posts/1688316957855864

 

Sisseviidud uuendus toimis niivõrd hästi, õpilaste osavõtt ja panus selle toimimisse oli aktiivne, oli märgata kuivõrd selline lähenemine sobib meie õpilastele, et tekkis idee pakkuda võimalust kehalise aktiivsuse tõstmiseks kohapeal. Selleks leidis kool võimaluse sisustada jõusaal, mis on kasutamiseks mõeldud nii õpilastele kui ka kooli töötajatele. Jõusaal sai valmis tänu kooli nõukogu initsiatiivile. Jõusaali komplekteerimine ja remont valmis kooli omavahendite arvelt ning kogu koolipere ühise pingutuse tulemusel.

Jõusaali avamine: https://www.facebook.com/tallinnakopliametikool/posts/1805080602846165

Tänaseks päevaks on jõusaal saanud suurt kasutust nii õpilaste kui ka töötajate seas.

 

Jõusaali avamine on viinud paljud õpilased ja töötajad tervislikuma elustiili juurde. Saali avamise eesmärk oli see, et kehaline aktiivsus muutuks harjumuseks.