Est Eng Rus
Üldinfo
Vastuvõtt Täiendõpe Õppijale HEV-õppijale Töökohapõhine õpe Õpetajale Kontakt Töötaja portaal
Direktori pöördumine Prindi leht

Hea koolipere!

Iga inimene armastab oma kodumaad, tema kombeid, keelt, oma naist ja lapsi, ja mitte sellepärast, et need on kõige paremad maailmas, vaid sellepärast, et need on just tema omad ning armastades neid armastab ta iseennast ja vaeva, mida ta on näinud nende pärast.

Tallinna Kopli Ametikoolist saadav haridus omab suurimat tähtsust, sest hästi järele mõeldes veendume, et noore sugupõlve kasvatamine osutub ainsaks aluseks, millele on võimalik püstitada kindlat ühiskonnahoonet.

Arengut ega haridust pole võimalik ühelegi inimesele kätte toimetada ega kinkida. Igaüks, kes soovib neid omandada, peab seda saavutama isikliku tegevuse, isikliku jõu, isikliku pingutusega. Väljastpoolt võib ta saada ainult ergutust. Seepärast ongi enesearendamine hariduse vahendiks ning tulemuseks.

Ärge jääge seisma poolel teel. Jätkake kindlasti oma hariduse teed, sest ilma hariduseta ei tule edu.

Sooviksin, et meie koolist saaksite kaasa kolm omadust: laialdased teadmised, mõtlemise harjumuse ja tunnete õilsuse. Need oleksid hädavajalikud selleks, et te oleksite haritud sõna täielikus mõttes.

Inimene, kellel puuduvad laialdased teadmised, on võhik; kes pole harjunud mõtlema, on toores; ja kellel pole õilsaid tundeid, see on halb inimene.

Õppides siin, nende seinte vahel, jalutades neis koridorides, istudes klassiruumides või mängides spordisaalis, mõelge järgnevatele sõnadele:

On täna sinu jaoks kõik rõõm ja valgus
Su hinges keegi justkui pidu peab
Kui elu tihti konarlik ja kaldu,
Ei karda see, kes oma jõudu teab

Tarkus kuulub minevikule, tegevus olevikule ning rõõm tulevikule. Hiina vanasõna
   ...